X
تبلیغات
زولا

نماز

هدف خلقت و هدف دین ،نماز و یاد خداست
جمعه 27 آبان‌ماه سال 1390

دین نما

همانطور که می دانیم چند خدا نداریم تا چند دین باشد یک خدا داریم و یک دین . پس چرا ادیان داریم؟؟؟ 

ما یک راه اصلی داریم که بزرگراه است و مشترک بین همه ی ادیان است وهمه یکی می شوند و راههای فرعی داریم که به این راه اصلی وصل می شوند.  

راه خدا یکی است اما راههای رسیدن به این راه بی نهایت است .  

مشکل بزرگ جامعه ی جهانی چیست؟؟؟ 

هر دین یک سری احکام دارد و به مثابه ی یک راه فرعی است و پیروان آن دین می خواهند که تمام جهانیان به راه آنها بروند که در این جا جنگ و درگیری ایجاد می شود. 

 

قرآن به روشنی می گوید ای پیروان ادیان از راهها ی فرعی به راه اصلی بروید که یکی است آنگاه وحدت ایجاد می شود. 

قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى کَلَمَةٍ سَوَاء بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللّهَ وَلاَ نُشْرِکَ بِهِ شَیْئًا وَلاَ یَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ (آل عمران ۶۴)

بگو اى اهل کتاب بیایید بر سر سخنى که میان ما و شما یکسان است بایستیم که جز خدا را نپرستیم و چیزى را شریک او نگردانیم و بعضى از ما بعضى دیگر را به جاى خدا به خدایى نگیرد  

  

در آیات زیر تفسیر آیه ی فوق آمده که مهم ایمان قلبی است و ایمان ظاهری ممکن است رنگارنگ باشد و در قالب ادیان گوناگون جابگیرد.

إِنَّ الَّذِینَ آمَنُواْ وَالَّذِینَ هَادُواْ وَالنَّصَارَى وَالصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلاَ هُمْ یَحْزَنُونَ  

در حقیقت کسانى که [به اسلام] ایمان آورده و کسانى که یهودى شده‏اند و ترسایان و صابئان هر کس به خدا و روز بازپسین ایمان داشت و کار شایسته کرد پس اجرشان را پیش پروردگارشان خواهند داشت و نه بیمى بر آنان است و نه اندوهناک خواهند شد (مائده۶۹ و بقره ۶۲) 

 

به نظر من در قرن ۲۱ دانش و معرفت آنقدر پیشرفت کرده که یک زن بی حجاب و یک زن باحجاب هر دو یکسان باشند و مهم ایمان قلبی باشد یعنی شریعت ظاهری آزاد شود و مبلغان دین بر روی ایمان قلبی تبلیغ و کار کنند. 

 آنچه در ایران ما دیده می شود تبلیغ بر شریعت ظاهری است و حتی هر کسی خلاف شریعت به اصطلاح اسلامی باشد سرکوب می شود و نتیجه واقعا وحشتناک است واقعا فاجعه است !!! 

جهان امروز گرفتار مبلغان ادیان است چه شیعی و چه وهابی و چه مسیحی و یهودی و بودایی و......... 

منبع فساد  در جامعه مصلحین هستند  

وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِی الأَرْضِ قَالُواْ إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و چون به آنان گفته شود در زمین فساد مکنید مى‏گویند ما خود اصلاح گریم (بقره۱۱)  

 

آیا فقها در جمهوری اسلامی اصلاح ایجاد کرده اند یا فساد را گسترش داده اند؟؟؟؟؟ 

آمار  اعتیاد ، فقر ، خشونت و آدمکشی ، خودکشی ها ، بیماری های روانی و افسردگی و اضطراب .... بیشتر شده است و یا کمتر ؟؟؟؟ 

 

به نظر من امام زمان دین جهانی می آورد با یک شریعت کاملا بومی که در اصول اولیه مشترک هستند اما آزادی در انتخاب شریعت وجود دارد و صلح بین شریعت ها برقرار می شود و ملحد وجود نخواهد داشت زیرا حتی ملحد هم در قالب شریعت محترم و دارای شریعت است . البته همه باید قوانین بین الملل که مشترک است رعایت کنند.  

قوانین بین الملل امروزی بسیار متحجرانه است و آزادی را سلب می کند مثلا می گویند زیر 18 سال کودک محسوب می شود و یا در باره ی روابط جنسی خیلی احمقانه رفتار می کنند و ..... 

 

امام زمان پیامبری است که به نظر من مالکیت را بسیار محدود خواهد کرد و آزادی در اوج و ..... بهشت موعود فرا می رسد که احکام شریعت به نهایت سهولت و راحتی می رسد. و این دعای قرآنی عملی و استجابت می یابد

 

رَبَّنَا وَلاَ تَحْمِلْ عَلَیْنَا إِصْرًا کَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِینَ مِن قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ (بقره286)  

  پروردگارا، هیچ بار گرانى بر (دوش‏) ما مگذار؛ همچنانکه بر (دوش‏) کسانى که پیش از ما بودند نهادى‏. پروردگارا، و آنچه تاب آن نداریم بر ما تحمیل مکن‏؛

 

به امید آن روز